دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1395/10/22 استاندار اصفهان در برنامه زنده هشت بهشت مطرح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود هر طرح و ایده نو در کشور بایستی از اصفهان شروع و در اصفهان تجربه شود
استاندار اصفهان در برنامه زنده هشت بهشت مطرح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود هر طرح و ایده نو در کشور بایستی از اصفهان شروع و در اصفهان تجربه شود
دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ایده ها و طرح های نو و جدید خوشحال می شدند و معتقد بود از هر طرح و ایده نو بایستی از اصفهان شروع و در اصفهان تجربه شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در برنامه ی تلویزیونی هشت بهشت سیمای مرکز اصفهان، ضمن تسلیت رحلت جانگذاز آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهارداشت: حضور چند میلیونی مردم قدردان انقلابی و دوستدار انقلاب در مراسم تجلیل، تشییع و تدفین پیکر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و مخصوصا حضور مقام معظم رهبری و اقامه ی نماز برپیکر مطهر ایشان و پیام دلنشین و از جان برخواسته ی مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی چند پیام بسیار مهم داشت.
استاندار اصفهان با بیان اینکه مقام معظم رهبری کمتر در اینگونه نمازها شرکت کرده اند، تصریح کرد: اینقدر وجود آیت الله هاشمی برای ایشان عزیز بود و همانطور که در پیام خود عنوان نمودند سابقه ی نزدیک به 60 سال دوستی ایشان باعث شده است که در نماز حضور پیدا کردند و این نشان دهنده ی عمق ارادت، دوستی، مودت و همکاری این دو عزیز بزرگوار است.
رسول زرگرپور افزود: حضور چند میلیونی مردم نشان دهنده ی قدردانی و تجلیل آنان از خدمتگزار صدیق و با وفای خود وکسی است که در نهضت مشارکت داشت و در پیروزی انقلاب اسلامی و آبادانی و توسعه ی کشور نقش بسیار حیاتی داشت.
زرگرپور با بیان اینکه همه ی مسئولین، نهادها و جریان های سیاسی با دیدگاه های مختلف در این مراسم شرکت کردند، گفت: این حضور یک بار دیگر وحدت مسئولان را متجلی ساخت و نشان دهنده ی اعتدال آیت الله هاشمی رفسنجانی بود .
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) بعد از ترورآیت الله هاشمی فرمودند، هاشمی زنده است چون نهضت زنده است و ما امروز مجددا برای چندمین بار مشاهده کردیم که این نهضت زنده است و انشاالله زنده خواهد ماند.
استانداراصفهان به بیان خاطره ای از همکاری با ایشان پرداخت و افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی علاقه ی بسیار زیادی به جهاد سازندگی داشتند و می فرمودند من خود روستازاده هستم و می دانم که آبادانی روستا چه معنایی دارد و به نهادی که در آبادانی روستا مشارکت می کند بسیار علاقه دارم و موضوعی نبود که در زمان ریاست ایشان بر مجلس شورای اسلامی به ایشان اعلام کنیم و ایشان به نفع جهادسازندگی حل نکند.
رسول زرگرپور یکی از افتخارات خود در دوره ی دوم ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی را دریافت نشان خدمت جمهوری اسلامی ایران را از دست ایشان برشمرد و گفت: این نشان یکی از بزرگترین افتخارات زندگی من است.
وی با بیان اینکه بازسازی و بهسازی و شهرسازی مدرن کشور بعد از پایان جنگ از ایده های اصلی و مهم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، گفت: با توجه به اینکه من به عنوان معاون عمرانی وزیر کشور مسئولیت این کار را در کشور برعهده داشتم؛ ایشان تاکید داشتند که اول مراکز استان ها و بعد شهرهای دیگر بازسازی شود و تبعات جنگ از صورت شهرها زدوده شود ،کمبودها جبران و امکانات مدرن در شهرها ایجاد گردد.
استانداراصفهان خاطر نشان کرد: بازسازی و توسعه ی مدرن شهرها جز با تفکر و ایده ی ایشان صورت نگرفت و علیرغم همه مخالفت ها ، ایشان بر توسعه ی شهرها ، تاکید داشتند.
زرگرپور اضافه کرد: نه تنها توسعه ی شهرها بلکه پایه ی اولیه ی بسیاری از طرح های مهم کشور مثل سدها، نیروگاه ها و ... در زمان دو دوره ی ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی پایه گذاری شد.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از پروژه های نوآورانه و جدید خوشحال می شدند، تصریح کرد: ایشان معتقد بودند هر طرح و ایده نو بایستی از اصفهان شروع و در اصفهان تجربه گردد.
رسول زرگرپور افزود: ایشان به مسائل آب علاقه ی وافری داشتند و همیشه جمله ای را می گفتند که من کویرزاده هستم و کویرزاده ارزش آب را میداند و همیشه آرزویم این است که روزی برسد که یک قطره آب در کشور ما هدر نرود.
استانداراصفهان با بیان اینکه در دیدار نوروزی امسال مسئولان کشور با ایشان، در ابتدای امر، آیت الله هاشمی رفسنجانی از من درخواست نمودند که راجع به وضعیت زاینده رود و اصفهان برای مسئولین توضیح دهم ،گفت: علیرغم اینکه ایشان مسئولیت اجرایی نداشتند ولی موضع اصفهان برایشان اهمیت داشت و این نشان دهنده ی عنایت ویژه و خاص ایشان به مسائل آب در کشور و اصفهان بود.
زرگرپور یادآور شد: یکی از جنبه های مهم شخصیت آیت الله هاشمی و دغدغه های ایشان ایجاد، وحدت، همدلی و هم افزایی و ایجاد بستر برای فعالیت توسعه و عمران کشور بود و این جز در وحدت و بستر امنیت و آرامش امکان پذیر نیست.
وی خاطر نشان کرد: اگر در طی 3 سال گذشته در اصفهان طرح های 20 ساله ی استان به بهره برداری رسیده و یا در حال بهره برداری است تنها به دلیل این است که بستر امنیت ، آرامش و پرداختن به عمران و آبادانی استان فراهم شده است و این دغدغه ی اصلی آیت الله هاشمی بود و فکر می کنم که نوع برخورد مردم امروز نشان دهنده ی این بود که مردم هم خواهان این وحدت ، امنیت و آرامش و این همدلی هستند. 
94
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal