دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1395/12/25 استاندار اصفهان تاکید کرد: طرح جامع مقابله با پدیده ی گرد و غبار باید همانند طرح جامع کاهش آلودگی هوا به بهترین طرح کشور و الگویی برای سایر مناطق تبدیل شود
استاندار اصفهان تاکید کرد: طرح جامع مقابله با پدیده ی گرد و غبار باید همانند طرح جامع کاهش آلودگی هوا به بهترین طرح کشور و الگویی برای سایر مناطق تبدیل شود
دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: طرح جامع مقابله با پدیده ی گردوغبار باید با هماهنگی و هم افزایی دستگاه ها به بهترین شکل اجرا شود تا جلوی روند افزایش گردوغبار در استان گرفته شود و همانند طرح جامع کاهش آلودگی هوا بهترین طرح کشور و الگویی برای سایر مناطق باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در یازدهمین جلسه ی کارگروه مقابله با پدیده ی گردوغبار اظهارداشت: یکی از افتخارات استان در زمینه ی مقابله با پدیده ی گرد و غبار این است که مدیریت استان 6 ماه قبل از اینکه دولت دستورالعمل ها را به استان ها ابلاغ کند، آغاز به کار کرد و طرح جامع مقابله با گردوغبار را تدوین نمود.
استانداراصفهان با بیان اینکه مدیریت استان پس از مقابله با آلودگی هوا، مقابله با گردوغبار را در اولویت قرار داده است، گفت: با توجه به گزارش اداره کل منابع طبیعی فعالیت ها در این زمینه به خوبی پیش می رود و کارهای خوبی انجام شده است.
رسول زرگرپور با تاکید بر اینکه باید مسائل مربوط به گرد و غبار به صورت جدی دنبال شود، اظهارداشت: تثبیت 10 هزار هکتار از کانون های ایجاد گردوغبار در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه پساب برای آبیاری تاغکاری در این منطقه تا 50 کیلومتر پیش رفته است، گفت: باید از این فرصت طلایی استفاده شود و تلاش شود که هرچه سریعتر این ده هزار هکتار تثبیت شود.
زرگرپور به منابع انسان ساز ایجاد پدیده ی گردوغبار اشاره کرد و افزود: برخی مشکلات شهری وکوره های آجر و گچ وجود دارد که مسائل اجتماعی را نیز در بر می گیرد و باید تلاش شود که این مسائل نیز هرچه سریعتر برطرف گردد بگونه ای که کمترین خسارت به اشتغال وارد گردد و اصل بر رفع آلودگی واحدها باشد.
وی بر عدم توسعه ی معادن در محدوده های تحت پوشش برنامه و مدیریت واحدهای معدنی و آلاینده های زیست محیطی تاکید کرد و افزود: باید در خصوص واگذاری معادن چارچوب و دستورالعملی تدوین شود.
استانداراصفهان با بیان اینکه باید تسهیلاتی برای واحدهایی که نیاز به ارتقا تکنولوژی دارند در نظر گرفته شود، گفت : ساماندهی و کنترل آلودگی ناشی از دپوی مواد اولیه، نوسازی و ارتقا تکنولوژی صنایع با اولویت صنایع ریخته گری و اعمال نظارت مستمر و تعیین تکلیف فعالیت صنایع غیرمجاز و خارج از شهرک های صنعتی و انتقال صنوف آلاینده و مزاحم شهری باید به صورت جدی توسط دستگاههای ذیربط پیگیری شود.
رسول زرگرپور با بیان اینکه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان بعنوان بهترین طرح کشوری در این زمینه مطرح شده است، گفت: طرح مقابله با گردوغبار نیز باید با هماهنگی و هم افزایی دستگاه ها به بهترین شکل اجرا شود تا جلوی روند افزایش گردوغبار در اصفهان گرفته شود.
479
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal