دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/12 پیام استاندار و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل
پیام استاندار و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان اصفهان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل
دکتر محسن مهرعلیزاده به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، پیامی صادر نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، متن پیام دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان و رئیس شورای پدافند غیرعامل استان اصفهان بدین شرح می باشد:
استان اصفهان با انبوهی از دارایی ها و سرمایه های انسانی، و زیرساختهای مادی و معنوی نقش ممتازی در مسیر پیشرفت و بالندگی ایران عزیز بر عهده دارد که حفاظت و حراست از این دارایی ها در زمره اصلی ترین مأموریت های حاکمیتی در سطح استان می باشد.
پدافندغیرعامل یکی از راهبردهای اساسی مصون سازی استان است که پیشگیری از وقوع تهدیدات دشمنان در جهت نیل به توسعه پایدار و حراست و حفاظت همه جانبه از این دارایی ها و سرمایه های مادی و معنوی از وظایف اصلی آن بوده و طبعاً به عنوان یکی از ارکان امنیت ملی باید مورد توجه جدی قرار گیرد. همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز در سخنرانی اخیرشان در این زمینه تأکید نموده و فرمودند: "اگر مدیران کشور اهمیت این مسئله را درک نکنند و پدافند غیرعامل به طور شایسته توسعه پیدا نکند، کشور در معرض تهدیدهای بعضاً غیر قابل جبرانی قرار خواهد گرفت".
لذا، بر همین اساس، ضرورت دارد در راستای تدوین طرح جامع پدافندغیرعامل استان، ضمن شناسایی تمام دارایی ها و زیرساختهای با اهمیت، نسبت به سطح بندی و شناسایی تهدیدات پیرامونی آنها و برنامه های مقابله و ایمن سازی به منظور جلوگیری از وقوع تهدیدات وکاهش آسیب¬پذیری¬ها و تاب آوری در شرایط اضطراری اقدام و اجرا گردد.
بدون تردید این وظیفه در زمره اصلی ترین مأموریت های دستگاه های اجرایی استان خواهد بود، که انتظار دارم به عنوان نماینده عالی دولت در استان همه مدیران در این خصوص اهتمام جدی را معمول نمایند. همچنین با توجه به ایجاد تهدیدات نوین لازم است تدابیر، راهکارها و امکانات جدید برای رویارویی با این نوع تهدیدات در نظر گرفته شود که بعنوان یکی از راهکارها، برگزاری تمرین عملیاتی می تواند مدیران دستگاههای اجرایی را برای برنامه ریزی بهتر جهت مقابله با این نوع تهدیدات آماده نماید.
خوشبختانه اقدامات و برنامه های خوبی در شورای پدافند غیرعامل استان و قرارگاه های چهارگانه زیر مجموعه آن، به همت همه ی دست اندرکاران با محوریت فرهنگ سازی و نهادینه کردن مبحث پدافند غیرعامل صورت گرفته است، که در جای خود مورد تقدیر است و انتظار می رود با تلاش مضاعف، استان به بالاترین میزان آمادگی در برابر تهدیدات دشمن پایه نائل آید.
تعداد بازدید: 90
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal