دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/21 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان:  824 میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری ازطریق پرتال سرمایه گذاری استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان: 824 میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری ازطریق پرتال سرمایه گذاری استان
محمدعلی شجاعی اظهارداشت: با راه اندازی پرتال سرمایعه گذاری استان تاکنون 824 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جذب شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدعلی شجاعی در نشست خبری استاندار با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اظهارداشت: انگیزه تیم کاری دکتر مهرعلیزاده از بدو ورود به اصفهان حرکت و تلاش در جهت عالی تر بودن و بهتر شدن بود و توانستیم با این انگیزه با حداکثر تلاش و سرعت حرکت کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه بخش اعظمی از مشکلات همچون زاینده‌رود خشک و نرخ بیکاری بالا ناشی از انباشتی از بی‌برنامگی‌ها طی یک تا دو دهه گذشته است؛ افزود: در مقابل بخش عمده موفقیت‌ها نیز ناشی از انباشتی از برنامه‌ریزی‌های صحیح است.
شجاعی با اشاره به اینکه مهاجرت مردمی از سایر استان‌ها به اصفهان منجر به افزایش نرخ بیکاری شده است، افزود: نرخ بیکاری در بهار 96؛ 16.1 درصد بود که در طول سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های درست، نرخ بیکاری در اصفهان به 13.3 درصد رسید.
محمدعلی شجاعی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان اصفهان 3.4 درصد است که نسبت به میزان 0.2 درصدی کشور خوب است، افزود: کمتراز 10 درصد جمعیت استان اصفهان در بخش کشاورزی، 40.6درصد در بخش صنعت و5 .49 درصد این جمعیت در بخش خدمات مشغول به کار هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در جذب اشتغال پایدار روستایی رتبه دوم کشور را دارد، گفت: اصفهان در طرح پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی رتبه دوم کشور را به دست آورد.
وی با اشاره به اجرای طرح جامع اشتغال پایدار برای کشاورزان آسیب دیده از کم آبی ، تصریح کرد: در این طرح مشاغلی از جمله مشاغل خانگی و کشت های گلخانه ای دیده شده است که نیازمند یک نهم مصرف آب نسبت به قبل است و در مجموع با 2 هزار و 700 میلیارد تومان 66 هزار شغل ایجاد خواهد شد.
شجاعی با اشاره به اینکه جذب سرمایه از طریق پرتال سرمایه‌گذاری به دستور رئیس جمهور در تمامی استان ها اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح در بدترین شرایط اقتصادی ممکن خروجی های خوبی داشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ادامه داد: این طرح تاکنون 824 میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری داشته است و اگر نوسانات ارزی و تولیدات را نداشتیم بیشتر از اکنون نیز مفید واقع می‌شد.


تعداد بازدید: 238
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal