دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/19 استاندار اصفهان: نیاز آبی کشاورزان با افزایش خروجی سد در روزهای آینده تامین خواهد شد
استاندار اصفهان: نیاز آبی کشاورزان با افزایش خروجی سد در روزهای آینده تامین خواهد شد
دکتر عباس رضایی اعلام کرد: برای تامین نیاز آبی کشاورزان در بهمن ماه آب در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت و مدت زمان جاری شدن آب زاینده رود هفته آینده مشخص می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان. دکتر عباس رضایی در حاشیه جلسه کارگروه ماده11 در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تدابیر صورت گرفته برای تامین آب کشاورزان، اظهارداشت: مدت زمان جاری شدن آب زاینده رود و حجم افزایش یافته از خروجی این سد هفته آینده مشخص می شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه سنجش و اعلام میزان افزایش خروجی از سد و مدت دوره بازگشایی زاینده رود از وظایف وزارت نیرو است، اظهار داشت: این مقدار با میزان سنجی و جمع بندی مقادیر بارش های اخیر مشخص خواهد شد.
رضایی اولویت اصلی در موضوع آب را تامین آب آشامیدنی خواند و تصریح کرد:مساله کشت کشاورزان نیز زمان خاص خودش را دارد و پس از هماهنگی با صنف کشاورزان، شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی، وزارت نیرو پذیرفت که با حداکثر ریسک، آب به مدت محدود برای کشت این دوره در رودخانه جاری گردد.
استاندار اصفهان اضافه کرد: کشت جاری حداکثر می تواند از بهمن ماه آغاز گردد.
عباس رضایی با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی ضروری ترین و اصلی ترین مساله به شمار می رود، افزود: همه اقشار و صنوف مختلف به ویژه صنف زحمتکش کشاورزان هم به این موضوع اعتقاد دارند و باید در این خصوص تدابیر ویژه صورت گیرد.
تعداد بازدید: 93
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal