دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/21 به  ریاست استاندار اصفهان و با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان برگزار گردید
به ریاست استاندار اصفهان و با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان برگزار گردید
جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع و تعدادی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر رضایی استاندار اصفهان در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان با اشاره به شرایط سخت استان اصفهان در خصوص کم آبی و تبعات اقتصادی و اجتماعی و امنیتی آن ، به بیان مجموعه اقدامات انجام شده در این رابطه پرداخت و افزود: امیدواریم با توجه به تصویب ستاد احیای زاینده رود و کارون ، شاهد اقدامات بعدی و رفع مشکلات باشیم.
حشمت الله فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به بازدید از استان چهارمحال و بختیاری، اظهارداشت: بمنظور برقرار عدالت بین دو استان در پایان سفر به چهارمحال بختیاری به اصفهان سفر کردیم چرا که موظف به اجرای قانون برنامه ششم توسعه هستیم و وظیفه ی نظارتی مجلس نیز همین است و اگر موضوعی جنبه ی تامینی هم داشته باشد؛ کمیسیون امنیت ملی ورود پیدا خواهد کرد.
فلاحت پیشه با بیان اینکه حل مشکل آب دو استان درحوزه تصمیم گیری قرار دارد، افزود: مردم با رای خود نمایندگان مجلس و رئیس جمهور را انتخاب کرده اند و این افراد باید تصمیم گیری نمایند و باید این تصمیمات در قالب قانون و عادلانه و منصفانه اتخاذ گردد بگونه ای که مردم اگر بخشی از این تصمیمات به سود آن ها نباشد این تصمیمات را بپذیرند.
فلاحت پیشه با اشاره به پیشنهادتشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان دو استان در مجلس شورای اسلامی، استانداران ؛ وزیر نیرو و نماینده معاون اول رئیس جمهور به عنوان نماینده شورای عالی آب و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بعنوان نماینده پدافند غیرعامل و محیط زیست، تصریح کرد: تشکیل این جلسه پیشنهاد خوبی بود که ارائه گردید ولی با توجه به سفر پیشین کمیسیون امنیت ملی و عدم اجرای توافقنامه ها باید مشخص گردد که آیا این موانع اجرایی بگونه ای است که بتوانیم از آن گذر نماییم و یا نه و براساس نتیجه ای که خواهیم گرفت سعی می کنیم این موضوعات را پیش ببریم.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس رزمندگان کشور بزرگترین فتنه علیه جمهوری اسلامی و انقلاب را دفع کردند، افزود: در دوران جنگ شاهد بودم که رزمندگان اصفهان و چهارمحال و بختیاری دوشادوش یکدیگر و بدون مرز بندی استانی از ایران اسلامی دفاع کردند و شرایط امروز کشاورزان دو استان که بسیاری از آن ها از خانواده های معظم شهدا هستند ناراحت کننده است.
حشمت الله فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: این شرایط ناشی از تصمیمات غیرکارشناسی شده در گذشته است و حاصل این اقدامات پوپولیستی که در گذشته انجام شده است حال به یک مشکل ملی تبدیل شده و امروز باید براساس واقعیت ها حرکت کنیم تا مشکلات برطرف شود.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در شرایط فعلی مشکلات مهمتری در کشور وجود دارد و دشمنان زیادی وجود دارند که نمی خواهند ارتقا و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را ببینند، افزود: در این شرایط حداقل مردم دو استان شریف کشور نباید اجازه دهند که اختلافات افزایش پیدا کند.
شایان ذکر است در این جلسه، رئیس مجمع و تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از نمایندگان کشاورزان و تعدادی از مدیران ذیربط با ارائه اسناد و آمار، به بیان مشکلات و مسائل آبی استان پرداختند و خواستار بازدید رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مناطق دارای تنش آبی شدید استان اصفهان شدند.
گفتنی است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان کشاورزان از زمین های کشاورزی استان در بخش های مختلف بازدید خواهند کرد.

تعداد بازدید: 114
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal