دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/05/30 تفویض اختیار به مدیران منطقه‌ای برای توسعه شهرستان ها ضروری است
تفویض اختیار به مدیران منطقه‌ای برای توسعه شهرستان ها ضروری است
مشاور وزیر کشور گفت: تفویض اختیار به مدیران منطقه‌ای و تجهیز آنها برای توسعه پایدار31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمد مهدی مروج الشریعه در شورای توسعه پایدار شهرستان خور و بیابانک در استانداری اصفهان اظهار داشت:31 شهرستان کمتر توسعه یافته و محروم از همه استان‌های کشور در سال 96 برای تدوین و اجرای طرح توسعه پایدار انتخاب شدند و لازم است تفویض اختیار و توجه به مدیریت منطقه ای برای پیشبرد این طرح ها صورت گیرد.

مسئول پیگیری توسعه پایدار 31 شهرستان کشور افزود: اگر تفویض اختیار به مدیران منطقه‌ای این شهرستان‌ها صورت گیرد آنها می‌توانند با اختیارهای مطلوب، تصمیم‌های مناسب برای آن منطقه بگیرند.

وی با بیان اینکه در انتخاب این شهرستان ها مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش موثری داشت، اضافه کرد: شاخص های توسعه یافتگی 31 شهرستان مذکور فاصله زیادی با میانگین استانی و ملی دارد و از استان اصفهان، شهرستان خور و بیابانک برای این کار انتخاب شد.

مروج الشریعه با بیان اینکه طرح توسعه همه جانبه این شهرستان ها با مدیریت و نظارت وزارت کشور و همکاری دستگاه های اجرایی ملی و استانی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: دردو سال گذشته کارهای مطالعاتی و تدوین سند توسعه پایدار این شهرستان ها، پیگیری و در برخی از آنها کارهای عملیاتی نیز آغاز شد.

مروج الشریعه با تاکید بر اینکه برای اجرای این طرح ها نباید زیاد به بودجه های دولت، متکی بود، تصریح کرد: لازم است از ظرفیت ها و مشارکت های مردمی و بخش خصوصی نیز در این کار استفاده کرد.

وی، وحدت رویه را نیز در پیشبرد این طرح، ضروری خواند و اضافه کرد: به عنوان مثال در روستاها، ارگان ها و دستگاه های اجرایی وارد کار شدند اما اگر انسجام و وحدت رویه نداشته باشند، دچار مشکل می شویم.

مروج الشریعه با اشاره به اینکه 21 طرح برای توسعه پایدار شهرستان خوروبیابانک تعریف شده است آن را نمونه ای مثال زدنی برای دیگر استان ها خواند و اظهار داشت: با اجرای این طرح ها به دنبال رسیدن به الگویی از برنامه ریزی منطقه ای با حداکثر اختیارات مدیریت آن خطه هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان نیز در این شورا گفت: هم افزایی بین دستگاه های اجرایی و جذب مشارکت های مردمی و تکیه بر ظرفیت های محلی منجر به طراحی الگویی موفق از توسعه پایدار شهرستان های کمتر توسعه یافته می شود که می توان آن را به نقاط دیگر استان نیز تسری داد.

ایوب درویشی با بیان اینکه توسعه پایدار شهرستان خور و بیابانک در 21 طرح در محورهای جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است، افزود: این شهرستان دارای ظرفیت های خوبی در بومگردی، گردشگری معدن، صنایع معدنی از جمله پتاس دارد که باید مشوق های لازم و تنفیض اختیارها را جهت جذب سرمایه ها تعریف کنیم.

تعداد بازدید: 62
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal