دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/03/02 استاندار اصفهان تاکید کرد: همه ی مدیران استان باید در جهت ایجاد اقتصاد متکی به داخل کشور گام بردارند
استاندار اصفهان تاکید کرد: همه ی مدیران استان باید در جهت ایجاد اقتصاد متکی به داخل کشور گام بردارند
دکتر محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: امسال باید با همت همه ی مدیران و بر اساس دیدگاه های مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید بتوانیم در جهت ایجاد اقتصاد متکی به داخل کشور گام برداریم و بهترین سال را رقم بزنیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان که با حضور معاون اقتصادی استانداری و دستیار ویژه استاندار و مدیران بخش های مختلف اقتصادی استان و مدیران عامل بانک ها برگزار گردید، اظهارداشت: باید با برنامه ریزی دقیق سال خوبی را برای اقتصاد کشور، اشتغال، معیشت و رفاه مردم رقم زنیم و شعار سال را به منصه ظهور برسانیم و با بررسی کارنامه ی فعالیتی خود در جهت تسریع در امور قدم برداریم.
استانداراصفهان با بیان اینکه امسال از نظر حجم فعالیت ها سال تقریبا سختی را در پیش خواهیم داشت، افزود: باید تحولی در بخش اقتصادی کشور ایجاد گردد و با تکیه بر اقتصاد بدون نفت ، شعار امسال را که بر پایه اقتصاد مقاومتی پایه گذاری شده است را عملیاتی نماییم.
محسن مهرعلیزاده همزمانی اقدام ترامپ و خروج امریکا از برجام و شعار حمایت از کالای ایرانی را مهم خواند و افزود: برعکس تصوراتی که امریکایی ها از اوضاع ایران پس از خروج این کشور از برجام داشتند شرایط کشور بخوبی پیش می رود و خروج این مزاحم از برجام برکات زیادی را برای ایران داشت.
مهرعلیزاده در ادامه تصریح کرد: ما امیدی به تعهد اروپا به برجام نداریم ولی خروج امریکا از برجام توهینی به روسای جمهور دیگر کشورها بود و به غیرت دنیا برخورد ؛ چرا که یک پیمان بین المللی ، دموکراسی و جمهوریت ، شعاری نیست که یک دیکتاتور به تنهایی برای آن تصمیم بگیرد و یک پیمان نامه بین المللی را یک طرفه نقض کند.
استانداراصفهان با تاکید بر اینکه باید از این فرصت به خوبی استفاده نماییم، اظهارداشت: باید از استعداد، توان، عقل و شعور این مردم صبور و عاقل و وجود معادن و امکانات دیگر و موقعیت استراتژیک کشور بخوبی در جهت حل مشکلات اقتصادی استفاده نمود.
وی عمده مشکلات مردم را در بخش اقتصادی خواند و تصریح کرد: بانک ها رگ اصلی خونرسانی به سیستم اقتصادی کشور هستند و آمار نشان می دهد که کارنامه ی مطلوبی در این خصوص نداریم و باید با استفاده از این ظرفیت مشکل اقتصاد و اشتغال جامعه را حل نماییم.مدیری که قدرت ریسک نداشته باشد ، در واقع قدرت تصمیم گیری ندارد
محسن مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه مدیران عامل بانک ها باید مشکلات این بخش را آسیب شناسی و خود در جهت حل این مشکلات اقدام کنند، افزود: مسئولیت مدیر تصمیم گیری است و تصمیم گرفتن با ریسک همراه است و اگر مدیران نخواهد ریسک کند مدیر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه باید در بعد اقتصادی روی پای خود بایستیم، افزود: این امر همت و حرکت می خواهد و در این راستا سازمان بازرسی کل کشور نیز باید با تعامل منطقی و اصولی شرایطی را فراهم نماید که قدرت ریسک از مدیران گرفته نشود.
استانداراصفهان با بیان اینکه همه ی مدیران اقتصادی باید به صورت هماهنگ حرکت نمایند، افزود: امسال سالی است که علیرغم همه برنامه هایی که دشمنان برای جمهوری اسلامی در نظر دارند اگر به صورت درست پایه گذاری شود سال خوبی را خواهیم داشت و در غیر این صورت مشکلات بیشتر خواهد شد.
محسن مهرعلیزاده بر کاهش اختلاف بین منابع و مصارف بانک ها تاکید کرد و افزود: باید تسهیلات و منابع تا جایی که استعداد استان است جذب شود.
استانداراصفهان اظهار امیدواری نمود که با همت همه ی مدیران و همکاری مدیران بانکی بتوانیم بهترین سال را بعنوان پایه و پایلوت کل کشور در جهت ایجاد اقتصاد متکی به خود بر اساس دیدگاه های مقام معظم رهبری و سیاست های دولت رقم بزنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان نیز در این جلسه اظهارداشت: امسال شرایط ویژه ای را در بخش های اقتصادی داریم و باید یک مدیریت ویژه را در این بخش داشته باشیم.
شجاعی تاکید کرد: تیم اقتصادی استان باید در راستای یک برنامه با هم افزایی یکدیگر مشکلات را برطرف نمایند و اگر معضلی در این بخش وجود دارد همه به سهم خود مقصر هستند .
وی تاکید کرد: همه باید در قالب یک همسویی و کار تیمی ، با نگاه ویژه اقتصادی مدیریت ارشد استان حرکت کنند .
گفتنی است در این جلسه گزارشی از عملکرد و وضعیت بانک های استان در بخش های مختلف ارائه گردید.

97
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal