دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/03/01 استاندار اصفهان عنوان کرد: هلال احمر از فرصت اعتماد مردم به این جمعیت ، درجهت فرهنگ سازی در جامعه، استفاده کند
استاندار اصفهان عنوان کرد: هلال احمر از فرصت اعتماد مردم به این جمعیت ، درجهت فرهنگ سازی در جامعه، استفاده کند
دکترمحسن مهرعلیزاده اظهارداشت: گرایش مردم به همکاری و همسویی با جمعیت هلال احمر یک ویژگی خاص و افتخاری برای این سازمان است و به همین دلیل هلال احمر در خصوص فرهنگ سازی در جامعه، مسئولیت بزرگتر و بیشتری دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار مدیرعامل، تعدادی از جوانان و داوطلبان و مدیران جمعیت هلال احمر استان با ایشان اظهارداشت: واقعیت کار جمعیت هلال احمر خدمت رسانی به مردم و تقویت روح همکاری ، تعاون و بشر دوستی است که یک ارزش فوق العاده می باشد.
دکتر مهرعلیزاده با بیان اینکه سازمان های زیادی به مردم کمک می کنند، افزود: سازمانی که بی توجه به امکانات خودش، نقش آفرین و بی بدیل است هلال احمر می باشد که هم از بُعد ملی و هم از ابعاد اعتقادی و بین المللی سازمانی تمام شمول است.
استاندار اصفهان گرایش مردم به همکاری و همسویی با جمعیت هلال احمر را یک ویژگی خاص و افتخاری برای این سازمان برشمرد و افزود: به همین دلیل هلال احمر در خصوص فرهنگ سازی در جامعه، مسئولیت بزرگتر و بیشتری دارد.
مهرعلیزاده با بیان اینکه جمعیت هلال احمر باید از فرصت اعتماد مردم برای فرهنگ سازی در جامعه استفاده کند، افزود: فرهنگ سازی در زمینه های مصرف بهینه در جامعه بویژه مصرفه بهینه ی آب و جلوگیری از بروز برخی بیماری ها و ناهنجاریها ضروری است و هلال احمر می تواند با آموزش ها و یادآوری ها، به جامعه کمک نماید.
وی افزود: جوانان بعنوان مدیران و صاحبان سرمایه ی آینده ی جامعه هستند و وجود این قشر در جمعیت هلال احمر یک فرصت است زیرا عموم مردم به این جمعیت اعتماد ویژه دارند چرا که این سازمان یک ارگان همه شمول است.
مهرعلیزاده اظهارداشت: ترویج فرهنگ فعالیت های عام المنفعه در جامعه توسط هلال احمر می تواند گسترش یابد که به انسجام درونی جامعه کمک نماید و باید از ظرفیت محله ها در جهت توسعه ی فرهنگی و فرهنگسازی جامعه استفاده کرد.
محسن مهرعلیزاده آمادگی استانداری را برای کمک های متنوع به هلال احمر در جهت آمادگی های بیشتر برای انجام مأموریت های محوله اعلام کرد و افزود: اگر در خصوص اقدامات عملی برای کمک رسانی در خصوص خشکسالی ایده ای وجود داشته باشد مدیریت استان آماده ی پذیرش ایده ها و فکر های نو است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه در حادثه زلزله ی کرمانشاه انصافاً جمعیت هلال احمر اصفهان خوش درخشید، افزود: جمعیت هلال احمر استان اصفهان پیش از سایر استان های همجوار کرمانشاه تشکیل جلسه داد و با بسیج امکانات و اعزام به منطقه بسیار خوب عمل کرد و در سقوط هواپیمای تهران- یاسوج نیز درصد بزرگی از حجم کار بر عهده ی این جمعیت بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز در این دیدار ضمن اشاره به تاریخچه تشکیل این نهاد اظهارداشت: هلال احمر یک نهاد خیریه و عمومی غیردولتی است که در زمان جنگ و دوران دفاع مقدس فعالیت های بسیار زیاد داشته و بیشترین امدادگران شهید کشور از استان اصفهان بوده اند.
محسن مومنی آموزش امداد و نجات همگانی را از سیاست های دولت برشمرد و افزود: هلال احمر در نظر دارد فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه را در سطح جامعه ساری و جاری نماید و در این راستا در زمینه ی آموزش بسیار فعال بوده است چرا که هدف این مجموعه داشتن جامعه ای ایمن و تاب آور است.
وی با بیان اینکه این جمعیت تلاش کرده است که با توان جوانان خود در بحث آسیب های اجتماعی ورود نماید، افزود: طرح پیمان در خصوص مبارزه با مواد مخدر و طرح بهرفت در خصوص فرهنگ ترافیکی از جمله طرح های هلال احمر می باشد.
گفتنی است استاندار اصفهان در این دیدار عضو افتخاری جمعیت هلال احمر استان شد.
78
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal