دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1396/10/25 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان  عنوان کرد: استاندار اصفهان از ابتدای کار خود در استان تاکنون به شدت به دنبال حل مسائل زیربنایی و مسائل ملی منابع آب استان است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان عنوان کرد: استاندار اصفهان از ابتدای کار خود در استان تاکنون به شدت به دنبال حل مسائل زیربنایی و مسائل ملی منابع آب استان است
محمد علی شجاعی در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت کشاورزی اظهارداشت: استاندار اصفهان از ابتدای کار خود تاکنون به شدت به دنبال حل مسائل زیربنایی، اعتباری، بخش خصوصی و مسائل ملی منابع آب این استان بوده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدعلی شجاعی در آیین افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت کشاورزی، با اشاره به اینکه نمی‌توان فقط به دنبال شاخص‌های رشد و توسعه بود و از بخش اقتصاد عبور کرد، اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد و توسعه پایدار هر کشور بخش کشاورزی است که اشتغال، تولید ارزآوری و معیشت را تشکیل می‌دهد.
شجاعی با اشاره به اینکه نمی‌توان حرف از کشاورزی زد و کشاورزی با پایگاه‌های علمی کشور گره نخورده باشد، اظهارداشت: باید ارتباط میان بخش کشاورزی، صنعت و دانشگاه‌ها برقرار گردد و امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به طور مستمر در استان اصفهان ادامه یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: حلقه گمشده‌ای به نام خدمات کشاورزی که تولید دارد اما بازار ندارد در استان است و اصفهان این پتانسیل را دارد که خود را با استانداردهای جهانی مقایسه کند.
وی با بیان اینکه بیش از دو دهه است کشاورزان شرق و غرب استان اصفهان دچار مشکل هستند، افزود: باید تغییر الگوی کشت کشاورزان به سمت کشت گیاهان کم‌آب‌بر مورد توجه قرار گیرد.
شجاعی با اشاره به اهمیت توجه به صنایع فراوری کشاورزی در استان، اظهارداشت: سال‌هاست که در کشورهای مختلف دنیا دیگر به آسمان نگاه نمی‌کنند تا باران ببارد، بلکه به دنبال راه‌های دیگر برای کشاورزی هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به مشکلات آب و کشاورزی استان خاطر نشان کرد: استاندار اصفهان از ابتدای کار خود تاکنون به شدت به دنبال حل مسائل زیربنایی، اعتباری، بخش خصوصی و مسائل ملی منابع آب این استان بوده است.
شجاعی با بیان اینکه نیازمند جذب و توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی برای رشد تجهیزات کشاورزی در کشور هستیم، افزود: نباید دانشگاه راه خود را برود و صنعت و کشاورزی هم راه خود را برود؛ کشاورزی می‌تواند به صادرات غیر نفتی کشور کمک زیادی کند.
محمدعلی شجاعی با تاکید براینکه باید الگوهای کشت به سمت اقتصاد کشاورزی بروند؛ اظهارداشت: باید بدانیم که چه محصولاتی تولید شود و در این ارتباط باید برای تولید محصولات کشاورزی ذائقه و سلیقه مصرف‌کننده نیز سنجیده شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان تاکید کرد: کشاورزی باید از حالت معیشتی به حالت تجاری تبدیل شود چراکه کشاورزی معیشتی برای کشور ارزآوری ندارد.
تعداد بازدید: 203
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal